KONST / Litografier / Färglitografi 7712024
*
nr 771 2024
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi , Peter Dahl (f. 1934), sällskap, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 58x80
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2012
kl 19:34:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 11:08:34
1
1.400 kr
19/8 21:40:25
2
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sällskap
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 771 2024
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi , Peter Dahl (f. 1934), sällskap, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 58x80
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/8 11:08:34 | 1 | 1.400 kr |
19/8 21:40:25 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sällskap
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03